Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.
Menü

Feng shui ötletek a konyhádban

Feng shui ötletek a konyhádban Előző blogbejegyzésünkben hálószobai feng shui praktikákról írtunk. Ebben a cikkben megmutatjuk, hogyan kamatoztathatod ezt az ősi módszert a konyhádban!

Emlékeztetőként, a feng shui jelentése: szél és víz. Ősi kínai filozófia, melynek alapfeltevése, hogy az ember szerves része a környezetének. Cél, hogy környezetünk elemeinek, bútoraink, tárgyaink elrendezésével egyensúlyt teremtsünk köztünk és a természet között. Ily módon az ember hasznosíthatja a környezetben rejlő energiákat és harmónia alakul ki az egyén és a természet között. Ha mélyebben is érdekel a feng shui, érdemes meglátogatnod a the spruce oldalt

Nekem egyes pontokon vannak eléggé babonás elemei is a feng shuinak. Hogyan vonzzuk be a szerencsét, pénzt és a sikert a tárgyak elhelyezésével? Ugyanakkor a feng shui egy nagyon jó módszer arra is, hogy esztétikusan, harmonikusan tudjuk elrendezni bútorainkat, tárgyainkat.

Ahogy a bevezetőben említettem, itt most a konyhai praktikákról lesz szó. A hálószoba mellett a konyha is egy nagyon fontos része otthonunknak. Itt tápláljuk magunkat, itt töltődünk fel energiával. Ha a hálószoba központi eleme az ágy, akkor a konyháé a tűzhely. 

Nézzük hát, milyen javaslatokat fogalmaz meg a feng shui a konyhánkkal kapcsolatban!

1. Parancsoló tekintély a sütő pozíciójában

Hasonlóan ágyunkhoz, a sütőt is parancsoló pozíció illeti meg. Úgy érdemes elhelyeznünk, hogy főzés közben is bármikor lássuk az ajtón belépő idegent. Szimbolikusan pedig azt jelenti, hogy ezáltal azonnal észrevesszük, nem csak az ajtón belépő barátot, de az ott besurranó sikereket és (többnyire anyagi) lehetőségeket. Nem maradunk le róluk, egyből élni tudunk velük.

2. Hány zóna (gázrózsa) van a főzőlapodon?

Otthonunkban a sütő a vagyon központját reprezentálja. Az ősi hagyomány szerint minél több tűzhelyed van, ahol főzni tudsz, annál nagyobb eséllyel fogsz meggazdagodni.

3. Nem baj, ha tiszta a konyhád

Sőt! Egyrészt alapvető higiénia, másrészt hétköznapi tapasztalat is, hogy tiszta konyhában jobban érezzük magunkat. A feng shui szerint pedig a kosz nem csak tárgyainkra rakódik rá, de energiáinkat is elnyeli. Külnösen a sütőt érdemes rendszeresen takarítani, mivel az karrierünket reprezentálja.

4. Te meddig nézegeted a törött edényeket?

A feng shui szerint nem nézegetni, hanem kidobni vagy megjavítani kellene őket, ugyanis balszerencsét hoznak. Ez nekem eddig babonásnak tűnik, viszont ezzel kapcsolatban alkalmazhatunk egy nagyon szép japán hagyományt, a kintsugi művészetét. Abból az eszméből indul a kintsugi, hogy a tárgyak múltját, történetét meg kell becsülni. Törött edényeket ezért úgy javítanak meg, hogy nem elfedik a karcolásokat, hanem épp ellenkezőleg: művészi módon ki is emelik azokat. Csodák csodája, de tényleg nagyon szépek az így összerakott, megjavított edények. Összeillesztésükhöz különleges anyagot használnak, melyhez aranyport vagy más fémet adnak.

5. Színek a konyhádban

Érdemes a bútorok, készülékek megválasztása során a fehér színt részesíteni előnyben (tisztaságérzet). Nekem tetszenek a kontrasztos megoldások, ahol valamilyen sötétebb színű, természetes fából készítik a székeket vagy az asztal egyes részeit.

+1 tanács

Ha megfizethető módon szeretnéd konyhádat bebútorozni, nézd meg ajánlatainkat. Most nagy akciókkal várunk Téged webáruházunkban!

Keresés