Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.
Menü

Hogyan rendeztem át hálószobámat a feng shui elveinek megfelelően?

Hogyan rendeztem át hálószobámat a feng shui elveinek megfelelően? Érdekel a feng shui, de fogalmad sincs hogyan kezd el? Ebben a blogban bemutatom Neked, én hogyan vágtam bele, hogyan rendeztem át hálószobámat a feng shui elveinek megfelelően.

De mielőtt elmesélném, nézzük meg, miért is érdemes a feng shuival foglalkozni! A feng shui egy távol-keleti filozófia, szó szerint: "szél és víz". Abból az alap feltevésből indul ki, hogy az emberi élet összhangban áll a környezettel. A feng shui egy gyakorlat is egyben, az életterünkben lévő tárgyak elhelyezése. Cél, hogy hasznosítsuk a környezet energiáit és harmóniába kerüljünk a külvilággal.

Én legelőször egy filmben hallottam a feng shui szerinti lakberendezésről. Teljes mértékben mellékszál volt, csak egy megjegyzés, hogy a főhős ilyen módon rendezte be új lakását. Viszont valamelyest megfogott és nagyon különlegesnek gondoltam, bár sokáig nem próbáltam ki.

Nemrég azonban megtört a jég, egy blogot olvastam, kifejezetten a feng shuival kapcsolatban. Ekkor jöttem rá, hogy egyáltalán nem egy bonyolult, luxus dologról beszélünk.

Egyből el is terveztem, hogy kipróbálom. A szakértők szerint érdemes a feng shuit a hálószobánkban elkezdeni. Méghozzá otthonunk legfontosabb részével, az ággyal.

A szobámban uralkodó őskáosz felszámolása után hozzá is láttam a munkához!

Célom egy sokkal kellemesebb hálószoba kialakítása, ahova öröm hazajárni, és ahol igazán kipihenhetem magam. A következő szabályokat követtem:

1. Uralkodói pozíció az ágy elhelyezésében

A feng shuiban úgy szeretnénk elhelyezni ágyunkat, hogy azonnal lássuk, ki az, aki belép az ajtón. Ugyanakkor nem közvetlenül szemben az ajtóval, hanem ahhoz képest egy picit eltolva helyezzük el az ágyat. Nekem szerencsém volt, ezt pont meg tudtam valósítani a szoba kialakítása miatt.

A képen Leó franciaágyunk látható:  Leo franciaágy

Mit tehetünk abban az esetben, ha nem tudjuk megoldani ezt az elhelyezést? Használjunk tükröt! Tükör segítségével is bármikor láthatjuk az ajtón belépőket.

Tükör

2. Az ágy és az ajtó kerüljön összhangba!

Ágyunkat érdemes úgy elhelyeznünk, hogy ne legyen közvetlenül az ajtó előtt. Nézzen az ajtó felé, de ne legyen azzal egyvonalban. Sőt, az ágynak egyetlen része se legyen egyvonalban az ajtóval. Ha lábunkra nyílik az ajtó, akkor a kínai hagyomány szerint hosszú távon láb problémáink lesznek. Ezt egyébként koporsó elhelyezésnek is gyakran nevezik. Ha a fejünkre nyílik, akkor fejfájást kaphatunk. 

3. Az ágy fejrésze a stabilan a falnál legyen

Az elhelyezés szimbolikus értelmezése szerint támogatást kapsz hátulról. Kicsit misztikusnak tűnhet, pedig egyáltalán nem az. Mögöttünk erős fal, az ajtó velünk srégen szemben, így teljes biztonságban vagyunk a hálószobában. Kerüljük azt is, hogy ablak legyen az ágy mögött.

4. Az ágy legyen a lehető legtávolabb a fürdőszobától

Az én egyik falam pont szomszédos a fürdővel. Nem volt más dolgom, minthogy az ágy fejrészét az azzal szembeni falhoz tegyem. Ha ezt Te nem tudod megvalósítani, érdemes egy jó nagy tükröt feltenni a fürdőszobával közös falra, ezzel mintegy növelve a hálószoba kiterjedését és csökkenteni a mosdó hatását.

5. Legyen szabad tér az ágy mindkét oldalán

Ez is egy nagyon fontos szabály, nekem ezt volt a legnehezebb megvalósítani. Alaposan át kellett ezen a ponton gondolnom, hogy melyik bútort hova is teszem. 

Visszajelzés: mennyire sikerült elérni célomat?

Azt mondhatnám, igencsak megérte ez a sok-sok erőfeszítés. A szobám sokkal otthonosabb, rendezettebb lett. Minden tárgynak, bútornak találtam rendes helyet, ahol nincs útban, nem lépek rá, nem rúgok bele véletlenül. Valahogy mintha jobban is aludnék azóta.

Próbáld ki Te is ezeket a szabályokat, és meglátod, sokkal pihentetőbb és barátságosabb lesz a hálószobád, mint valaha. Egy jó ágyért pedig nézd meg kínálatunkat!

Keresés